Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pon 17 Cze, 2013 20:42

Obecny czas: Pon 17 Cze, 2013 20:42
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 19:37 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 430
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: posiadam
Silnik: posiadają
Witam. Potrzebuję taniego dostawczaka, typowo jako wół roboczy. Myślałem nad małym ducato 1,9 td. Co powiecie o tym motorze ? Odpadają motory 2,5D i większe. Bus ma być tani w użytkowaniu i nie maks duży. Będę wdzięczny za odpowiedzi.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 20:11 
Offline
Sługa Cienia

Rejestracja: Pon 26 Lip, 2010 19:01
Posty: 85
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
A dlaczego 1.9?Miałem ducato 2.5 tdi i mniej palił niz zwykły diesel 2,5.
Spalanie 8-11litrów to mysle nie jest zle,a poszedł za 4300 bo sporo tego na rynku.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:08 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5530
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
To normalne ze 2,5tdi mniej bedzie palił jak 2,5d. Tak samo jest w przypadku silników PSA , 2,5TD pali mniej jak 2,5D. Równiez polecam coś z trojaczków , ceny nie są wygórowane i mozna kupić coś w tych pieniądzach... Niestety nie ma co tez liczyc ze bedzie to w jakimś super stanie , stan do jazdy pewnie. Niestety i przy tych modelach jak auto jest w dobrym stanie to i ceny ma wysokie , ale tak to juz jest niestety. Zajezdzone sztrucle mozna kupic tanio , dobre egzemplarze drogo. Za 6000zł widziałem stare kwadratowe modele Ducato/J5/C25 w bardzo dobrym stanie z lat 90-94 , więc ja osobiście bardziej bym takiego polecał... auto jest tak proste w budowie ze tam sie psuc nie ma co , tylko o blache dbać. Ostatnio widziałem na allegro mojego starego c25 z 94 roku którego jakies 4 lata temu sprzedałem za 6500zł ,kupili go goscie ode mnie z miasta , teraz wystawiony był za tyle samo , jak zadzwoniłem pod ogłoszenie to jzu nie aktualne było...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:12 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 430
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: posiadam
Silnik: posiadają
nie no swinki i merc mb100 odpada :) ducato no 96r aby w trasie spalalo do 8. auto nie ma byc reprezentacyjna furmanka ale tez ma przypominac lata 90 a nie 80 :) jak sie sprawuje 1.9 td ? na wikipedi są 3 moce silnika. PSA ma 90KM, tzn tylko citroen/peugeot ?

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Ostatnio edytowany przez Tomasz, Nie 02 Gru, 2012 21:31, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:26 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5530
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Ducato II z płyty kreslarskiej zeszło pod koniec lat 80-tych ;D. Więc to tez nie jest jakies auto mocno z lat 90-tych :D. Niemniej jednak 96 rok ducato , 2,5tdi w cenie do 6000zł... no raczej nie bedzie to auto które na start nie bedzie wymagało sporego wkładu finansowego , a blacha raczej tez bedzie wymagała remontu... 1.9TD szybciej kupisz ale te silniki lubią lać olejem skąd sie da znów , to są obszczańce tak zwane :D.


Firma obok mnie , zajmująca się budowlanką ma małe ducato II do sprzedania za 6900zł do negocjajcji , silnik 1.9D , rocznik 98. Ale pierwsze co w aucie do zrobienia jest to progi bo ich nie ma wogóle w niektórych miejscach... Jednak mechanicznie na bierząco robione , silnik po remoncie , skrzynia biegów nowa , tylko tak jak pisze , z zewnątrz wygląda nieciekawie a i w kabinie jak to po budowlańcach auto...

A co do "świnki" to nie mówiłem nic o starym tranzolu :D. Bo ten to juz wogóle nie przypomina obecnej epoki ani nawet dwóch wczesniejszych :D.

Co do spalania to 2,5TD spokojnie w trasie sie mieści przy spokojnej jezdzie w 8l. 1.9TD przy spokojnej jezdzie zuzycie paliwa miał powyzej 7l/100km w C25 , ale ten sam silnik pózniej w Boxerach , Jumperach , Ducato był wkładany.... Ogólnie przy aucie ważacym 1800kg (niski , krótki) , 72KM (bez turbiny miał 69KM :D) to nie był jakiś szczyt marzeń i jak coś trzeba było wyprzedzić to naprawde trzeba było długi wolny odcinek drogi ;). Jak mu sie zapakowalo tone tak jak miał ładownośc to w trasie nie było czym jechac juz za bardzo.

Nie wiem dlaczego się tak uparłes na 1.9TD , bo przykładowo jezeli chodzi o spalanie to bedzie ono podobne do 2,5tdi...


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:36 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 430
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: posiadam
Silnik: posiadają
Ciekawy jest motor 2.0hdi ale niestety od roku 02r. znajomy mial kiedys 1.9td w jumperku i nie narzekał do czasu puszczenia uszczelki pod głowicą. Ja jeździłem tylko silnikami 2.5d/2.8jtd. ten samochodzik ma rozwozić towar po sklepach wokół komina. priorytet to niskie spalanie.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:43 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5530
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Mi w miescie 1.9 palił dyche , tyle samo 2,5td. Nie wiem czy większosc bedziesz po miescie czy poza miastem tym autem jezdził ale po za miastem przy spokojnej jezdzi w niskim , krótkim nadwoziu bedziesz miał moze z 0,5l/100km róznicy a calkiem inny komfort jazdy. Niedośc ze 1,9 jest strasznie głośny w kabinie to przy więszym obciązeniu nie ma czym jechac. Dlatego pózniej jak szukałem podobnego auta to jzu nie brałem pod uwage wogóle silnika 1.9 tylko 2.5 z turbiną.

Jesli chodzi o silniki PSA to w jumperach/Boxerach i tez często w ducato były to silniki te same co w Berlingo/Partnerach , a nawet Polonezach , czyli słynne wytrzymałe jednostki napędowe. Niestety jak auto mialo jakies nieszczelnosci w układzie chłodzenia , płyn uciekal i ktoś nie kontrolował go na bierząco to przegrzewal silniki szybko przez co własnie padały /pękały głowice. Ja miałem ten sam silnik w Berlingo , jak z c25 zero problemów z nim było to w berlingo chyba z 5 razy uszczelka pod głowicą robiona i raz spawana głowica była. Od początku jak był kupiony jako roczne auto z przebiegiem 120kkm brał olej w dosc sporych ilosciach pomiędzy wymianami. Takze ja mam mieszane odczucia co do tych silników , bo w jadnym nic sienie działo z nim a w drugim non stop coś... Osobiście po walce z berlingiem juz bym nie kupił więcej auta z tym motorem choc opinia jest ze byl to silnik dośc wytrzymały. Niestety w trojaczkach , we wszystkich trzech , w boxerze/jumperze tylko on był wkładany , w ducato na przemian z fiatowskim silnikiem 1.9 który opini tez nie miał za dobrej nigdy.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:53 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Mar, 2010 11:28
Posty: 774
Miejscowość: Inowrocław, woj.Kujawsko-Pomoskie
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Samochód: BMW E46 Compact
Silnik: 316ti
A popatrz na takie auto RENAULT TRAFIC 2.1d lub 2.5d, można mieć w dobrych pieniądzach dobry rocznik, jest w miarę ekonomiczne i mało psujące (jak coś się psuje to tanie jest w naprawie)
http://otomoto.pl/renault-trafic-max-T2138985.html
http://otomoto.pl/renault-traffic-4x4-T2338062.html
http://otomoto.pl/renault-traffic-2-5d- ... 91582.html
http://otomoto.pl/opel-arena-trafic-T3373493.html

Kumpel ma takiego skrzyniaka gdyby nie to że mu rama pękła (wodzi drewno opałowe) to nie miał z nim żadnych problemów mechanicznych, fakt kiedyś alternator padł, skrzynia mu też kiedyś za szwankowała, progi sie posypały. Ale te auto woziło lekko 2Tony, lekko nie ma. Aktualnie szuka 2 takiego bo spala mu min 8L/100km, w mieście jest poręczne, szerokość jak T4. Ma silnik 2.5d ten sam co w Iveco i jest b.zadowolony z tego autka.

_________________
AGENCJA REKLAMOWA Plotino & Grafit DRUKARNIA
ul.Św.Ducha 112
88-100 Inowrocław
tel. 52 357 38 83
www.argrafit.pl


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 21:56 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 430
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: posiadam
Silnik: posiadają
acha :) to ja może tysiaka dołożę. Z budy najlepiej w tej cenie trojaczki wyglądają.

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Ostatnio edytowany przez Tomasz, Nie 02 Gru, 2012 22:08, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 22:07 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 06 Mar, 2010 11:28
Posty: 774
Miejscowość: Inowrocław, woj.Kujawsko-Pomoskie
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Samochód: BMW E46 Compact
Silnik: 316ti
Na moje oko to bedzie jeżdżący złom

_________________
AGENCJA REKLAMOWA Plotino & Grafit DRUKARNIA
ul.Św.Ducha 112
88-100 Inowrocław
tel. 52 357 38 83
www.argrafit.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: tani dostawczak do 6tys
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 22:09 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5530
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Trafick to epoka początku lat 80-tych :lol2:

W tym momencie zdecydowanie wolałbym coś z trojaczków... Za 6000zł jak dobrze się rozejrzysz juz vito kupisz ale tez nie bedzie to jakies rewelacyjne auto , stan jego bedzie pozostawiał wiele do zyczenia. Dwa mkiesiące temu kumpel sprzedal Mastera z 99 roku za 6700zł , niski , krótki , juz w tej nowszej budzie , stan nie był idealny , tez remont blacharski mu by sie przydal , może uderz w coś takiego. Bo takie traficki to juz nie oszukujmy się , zabytkiem zalatuja....

Mój ojciec kiedys jezdził Masterem 2,5d z 1990 roku , nie był to samochód z którego był zadowolony , do dziś go zle wspomina i mówi ze gorszym busem nigdy nie jezdził , a przesiadl sie na tego mastera z T3 1.6 benzyna w blaszaku. To jeszcze był ten taki strasznie brzydki master, auto miało rok czasu jak go kupili i dwa lata jak go sprzedali. Tylko ze to auto tyrało , dzień w dzień minimum 500km , ale non stop coś w nim sie sypało. Firma w której jezdził nim miała go tylko rok i zmienili na inny bo ładowali cały czas tylko kase w niego. Kupili Ducato 1989 rok i to jezdziło dopiero w miare bezawaryjnie , tylko takie głośne w kabinie to było ze znów łeb bolal zawsze po powrocie do domu... Trzeba dodac jeszcze ze to były początki lat 90-tych , więc wtedy nie było takiego dostepu do częsci zamiennych jak teraz , więc wszystko naprawiane było na częsciach oryginalnych nowych i to nie pomagało za bardzo....


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 22:13 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 430
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: posiadam
Silnik: posiadają
http://otomoto.pl/fiat-ducato-blaszak-1 ... 06635.html tu jest maszynka od handlarza. ładnie ściemnia. poszpachlowany i pomalowany :)
http://otomoto.pl/fiat-ducato-T3406527.html ten tez miał fantazję malarską

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 22:17 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5530
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Tomasz napisał(a):
acha :) to ja może tysiaka dołożę. Z budy najlepiej w tej cenie trojaczki wyglądają.


Oglądalem ostatnio przez przypadek , bo u handalarza oglądałem innego busa akurat. Stał obok Boxer niski , ale nie ten najkrotszy tylko ten troche dłuzszy z 1994 roku , silnik 2.5td , gośc chciał za auto 8400zł do negocjacji z tymze do opłat , sprowadzony z niemiec. Ale samochód z zewnatrz widać ze remont blacharski przeszedł , lakier wypolerowany ze sie nawet swiecił ładnie , kabina wysprzątana , wyplakowana , zimny odpalił od strzała , nawet nie zakopcił za mocno. Tylko niestety przekracza cena zakładany buzdzet , nawet jak opuści troche to doliczając opłaty wyjdzie dalej ponad 8000zł auto , jak nie więcej , jak nie koło 9000zł. Auto widać ze do sprzedazy wypicowane , ale jak kabina jest zniszczona to nawet tony plaku nie pomogą wtedy , a ten miał kabinę ładnie zadbaną , niezniszczoną , fotele ładne , nic nie pourywane , z zewnątrz nie pognieciony , nie porysowany ,nie powybijana blacha od wewnatrz , nie powgniatany też , wyglądał ładnie. Gośc twierdził ze kupił od osoby która uzywala go w swojej malej restauracji od czasu do czasu jako auto zaopatrzeniowe gdzies na terenie niemiec. Auto jeszcze nawet oklejone bylo reklamą tej restauracji.


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 22:21 
Offline
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 19 Gru, 2008 21:15
Posty: 430
Miejscowość: kuj-pom
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: posiadam
Silnik: posiadają
Tego pierwszego mastera francuzi zaprojektowali bo sporej ilości wina. O co im chodziło z tą budą ?
master http://moto.allegro.pl/renault-master-2 ... 48511.html stan wizualny jak na zdjęciach :)
a moze stare t4 long ?? jaka pakowność w porównaniu do małego ducato 10 ?

_________________
Image
bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913


Ostatnio edytowany przez Tomasz, Nie 02 Gru, 2012 22:28, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Nie 02 Gru, 2012 22:28 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5530
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Tomasz napisał(a):
http://otomoto.pl/fiat-ducato-blaszak-1-9d-zadbany-T3406635.html tu jest maszynka od handlarza. ładnie ściemnia. poszpachlowany i pomalowany :)
http://otomoto.pl/fiat-ducato-T3406527.html ten tez miał fantazję malarską


Ten pierwszy miał progi robione , więc to jest duzy plus , tylko teraz pytanie.... czy wstawioną miał nową blache czy dziury do sprzedazy zaszpachlowane szpachlą tylko i pomalowane. Jezeli to pierwsze to nie ma co się bac takiego auta , jezeli to drugie to szpachla dziur sie nie bedzie trzymac.... I wazne czy jezeli miał progi robione to w srodku w progu jest wzmocnienie , czy je tez miał zrobione bo ono usztywnia najbardziej całą budę...

Drugi... do remontu caly dół pewnie jest dlatego zamalowany tak zeby rudej nie było widać...

-- 2 Gru 2012, 2012 23:31 --

Tomasz napisał(a):
Tego pierwszego mastera francuzi zaprojektowali bo sporej ilości wina. O co im chodziło z tą budą ?
master http://moto.allegro.pl/renault-master-2 ... 48511.html stan wizualny jak na zdjęciach :)
a moze stare t4 long ?? jaka pakowność w porównaniu do małego ducato 10 ?



W podobnym stanie własnie kumpel sprzedawal swojego mastera , tylko krótkiego i niskiego.

Co do T4 to pewnie bedzie miał z tone ładownosci , ale to juz wogóle bedzie auto z początku lat 90-tych , więc tez niezbyt młode....

A pierwszego mastera jakiś francuz co za duzo zab się najadl i za duzo wina wypił chyba projektował ;).


Góra
 Profil  
 
 
 [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group