Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pią 19 Lip, 2013 03:40

Obecny czas: Pią 19 Lip, 2013 03:40
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon 03 Wrz, 2007 20:40 
WiTAJCIE. Nabyłem właśnie Craftera z niemiec ( bo u nas niema nawet w salonach :evil:) i potrzebuje przerobić go na 6 osób w jakimś mądrym warsztacie na Dolnymśląsku. Jeśli ktoś przerabiał taki temat proszę o pomoc.


Ostatnio edytowany przez gcastrol, Nie 14 Lut, 2010 19:56, edytowano w sumie 1 raz

Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 04 Wrz, 2007 15:43 
Offline
Sponsor 2013
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 17 Kwi, 2006 11:03
Posty: 4362
Miejscowość: Miasto z morza Gdynia
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Samochód: VITO 122 cdi VW B6
Silnik: V6 224KM TDI 171KM
Przerabiałem to w T4 z 6 na 8 osób. Wycinanie otworów na szyby, wstawianie ławki w trzecim rzędzie. W każdej porządnym warsztacie lakierniczym powinni Ci to zrobić.

_________________
POWER DIESEL TDI und CDI


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 04 Wrz, 2007 18:20 
Niestety samochód jest w leasingu i wymagają warsztatu który da papiery na homologacje a najlepiej autoryzowany serwis, ale oni powalają ceną.
To musi być ktoś kto robi to profesjonalnie. Niby znalazłem dzisiaj
www.vvan-grabowski.pl ale tani to oni nie są :shock:. Więc jeśli ktoś ma jakiś konkretny namiar to czekam.


Góra
   
 
 
PostWysłany: Wto 04 Wrz, 2007 18:20 
gcastrol napisał(a):
WiTAJCIE. Nabyłem właśnie Craftera z niemiec ( bo u nas niema nawet w salonach :evil:) i potrzebuje przerobić go na 6 osób w jakimś mądrym warsztacie na Dolnymśląsku. Jeśli ktoś przerabiał taki temat proszę o pomoc.


Sa w salonach - w gdańsku byly ostatnio dwa do wzieca Craftery 50 z mozliwoscia homolaogacji na 3.5T :twisted:z silnikami 136 KM :grin:


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 07 Wrz, 2007 07:25 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Czw 02 Lis, 2006 20:01
Posty: 42
Miejscowość: Kraśnik
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Kolego, podsyłam Ci kilka linków firm, które zajmują się zabudowami busów.
Koło Ciebie to www.polster.pl
www.amz-kutno.pl
www.automet.pl
www.bienias.pl
www.cms-auto.com.pl
www.autocuby.pl
www.euroauto.gd.pl
www.busprestige.pl


Góra
 Profil  
 
 
PostWysłany: Sob 10 Lis, 2007 17:31 
witam, moge zaoferowac komplet od vw t4 2+1 oryginalne ze srubami + pasy ktore musza byc zamontowane do karoserii, całość oryginał , cena na PW
Domini


Góra
   
 
 
PostWysłany: Nie 09 Gru, 2007 20:11 
robiłem to w firmie we Wrocławiu sprawdź ; http://foteledobusa.bloog.pl/?ticaid=64f7e. Są opisy i zdjęcia przeróbek, wystawiają odpowiednie "kwity"niezbędne dla diagnostów.Pozdrawiam


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2009 12:28 
Witam

mam pytanie do Was odnośnie wycinania szyb i wklejania nowych. Czy ktoś może wie ile by kosztowało same wycinanie i wstawienie czy wklejanie nowych szyb?

ktoś pisał ze w kazdym porządnym warsztacie lakierniczym by to zrobili tylko czy dostane u lakiernika homologacje?? i jak to wygląda dokladnie z ta homologacja czy potrzebna jest tylko na oszklenie? czy tez na wnętrze? np. siedzenia (muszą być z pasami?), czy mocowanie tych siedzeń? czy boczki muszą być czymś wyłożone?

będę wdzięczny za każdą odpowiedz

pozdrawiam


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2009 12:40 
Offline
Sponsor 2013
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 17 Kwi, 2006 11:03
Posty: 4362
Miejscowość: Miasto z morza Gdynia
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Samochód: VITO 122 cdi VW B6
Silnik: V6 224KM TDI 171KM
edner napisał(a):
ktoś pisał ze w kazdym porządnym warsztacie lakierniczym by to zrobili tylko czy dostane u lakiernika homologacje?? i

Na wstawienie szyby nie potrzebujesz homologacji, byle szyba była z homologacją i została dobrze wstawiona.
edner napisał(a):
siedzenia (muszą być z pasami?), czy mocowanie tych siedzeń?

Tak siedzenia muszą być z pasami też z homologacją, najlepiej fabrycznymi.
Siedzenia nie muszą być z homologacją, ale muszą być umocowane w oryginalnych zaczepach, jak sam kombinujesz mocowanie to muszą dostać atest. Muszą być w oryginalnych zaczepach, lub przykręcane na śruby, nie mogą być spawane.
Boczki nie muszą być wyłożone bo to estetyka tylko.
Jaki masz samochód ? Ponieważ gdybyś miał jakiś który w Polsce nie występuje w takiej wersji jaką chcesz zrobić, to może być problem z ogólną homologacją samochodu.

_________________
POWER DIESEL TDI und CDI


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2009 21:15 
nie mam jeszcze autka ale zamierzam kupić T4 dostawczy i przerobić go na osobowy. Mam juz 2 rzędy siedzeń po 3 miejsca z Transita wiec chce je założyć do niego tylko muszę poszukać pasów. A powiedz mi pasy muszą być mocowane do karoserii? czy mogą byc do siedzeń??

aa i jakie muszę ogólnie spełnić warunki żeby zarejestrować bez problemu takie przerobione autko


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto 29 Gru, 2009 21:19 
edner napisał(a):
Mam juz 2 rzędy siedzeń po 3 miejsca z Transita
sprawdziłeś czy pasują na szerokość ? Transit jest szerszy niż T4 . Jakbyś przekładał do Ducato to nie było by takiego problemu,ale tu może być.

[ Dodano: Wto 29 Gru, 2009 22:24 ]
edner napisał(a):
i jakie muszę ogólnie spełnić warunki żeby zarejestrować bez problemu takie przerobione autko
Na pewno tam gdzie są fotele muszą być szyby. Pasy mogą być zamocowane do stelaża foteli,ale na śruby wzmocnione (czarne). Śruby z foteli muszą przechodzić na wylot przez podłogę i solidnie zamocowane. Do tego opinia rzeczoznawcy jak to zostało wykonane itp.


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 30 Gru, 2009 10:00 
maja napisał(a):
edner napisał(a):
Mam juz 2 rzędy siedzeń po 3 miejsca z Transita
sprawdziłeś czy pasują na szerokość ? Transit jest szerszy niż T4 . Jakbyś przekładał do Ducato to nie było by takiego problemu,ale tu może być.


muszę to sprawdzić mam nadzieje ze jakoś sie zmieszczą.


maja napisał(a):
Na pewno tam gdzie są fotele muszą być szyby. Pasy mogą być zamocowane do stelaża foteli,ale na śruby wzmocnione (czarne). Śruby z foteli muszą przechodzić na wylot przez podłogę i solidnie zamocowane. Do tego opinia rzeczoznawcy jak to zostało wykonane itp.


A powiedzcie mi czy mogę sam wywiercić dziury w podłodze na śruby na siedzenia?? czy muszą być "oryginalne"?? aa i z tymi szybami to jest rożnie bo miałem autko w firmie właśnie tego Transita i od miał szyby tylko do polowy tzn ostatni rząd siedzeń bym nie oszklony, wiec jak to jest ? :)


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro 30 Gru, 2009 10:45 
Offline
Sponsor 2013
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 17 Kwi, 2006 11:03
Posty: 4362
Miejscowość: Miasto z morza Gdynia
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Samochód: VITO 122 cdi VW B6
Silnik: V6 224KM TDI 171KM
edner napisał(a):
tzn ostatni rząd siedzeń bym nie oszklony, wiec jak to jest ?

Zapytaj się w firmie jak to jest. My Ci mówimy, że mają być szyby.

_________________
POWER DIESEL TDI und CDI


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 01 Sty, 2010 10:28 
Mam LT-ka średniaka,zarejstrowany na 3 osoby,czy jesli wstawienie szyb i foteli wykonałbym we własnym zakresie,to jaki koszt byłby przerobienie go na osobowy??chodzi mi o kwestie papierkowe


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią 01 Sty, 2010 15:37 
Wstawiałem fotele u gościa ,który zajmował się takimi rzeczami. Ważne jest aby było solidnie zrobione a nie tylko na chwilę.
Po założeniu szyb i foteli ,trzeba mieć opinię rzeczoznawcy ( koszt chyba 200zł ) i z kwitkami jechać na badanie techniczne. Później ze wszystkim do wydziału komunikacji i tam zmienić wpis w dowodzie lub chyba nawet trzeba bedzie zrobić nowy. Zmieni się ładowność auta.


Góra
   
 
 
 [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group