[ T4 1.9 TD] Jaki olej

Tu zadajmy wszelkie pytania związane z Płynami do naszego samochodu.

Moderatorzy: wojjan, chemik211

Probe041
Stary wyjadacz

Post autor: Probe041 » sob 24 paź, 2009 20:30

Lej półsyntetyk i się niczym nie przejmuj. Pisze Ci to posiadacz 1.9td, najlepiej jakiegoś mobila albo motula byle nie lotosa
Sprzedam części do VW T4
kontakt przez PW

OBI
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Post autor: OBI » ndz 25 paź, 2009 22:49

Mam pytanie do expertów, co powiecie na używanie
Castrol Enduron SAE 10W-40 do T4 2,5TDI ?
Masz problem z :566:
Bramy garażowe, segmentowe, przemysłowe. Automatyka
Może pomogę™.

calleh
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Post autor: calleh » pn 26 paź, 2009 16:30

I zalałem dziś, za radą, MaxLife Diesel Oil 10W-40, przekonało mnie to że oleum dla silników pow. 100 kkm, obaczym czy różnica jest; tak na ucho, po przejechaniu ok. 50km to na wolnych jakby ładniej pracuje :) ale może się sugerowałem

b8tz
Stary wyjadacz

Post autor: b8tz » pn 26 paź, 2009 18:52

OBI, To olej do ciężarówek. Szukałem po necie jeśli chodzi o normy producentów i podane są właśnie normy producentów ciężarówek tylko.
Jak już pewnie wyczytałeś do tdi minimum to pósyntetyk. Sam jeździłem jakiś czas na mineralnym przeznaczonym do ciężarówek, ale to były 2 wymiany tylko. Zauważ że silniki w ciezarowkach są wolnoobrotowe, a w osobówkach/busach się wyżej kręcą.

Micha27

Re: [ T4 1.9 TD] Jaki olej

Post autor: Micha27 » śr 24 lut, 2010 23:43

Chciałbym sie podzielić z kolegami moim doswiadczeniem odnośnie zmiany oleju. T4 94r D. Niektórzy napisali tutaj, iż zmiana oleju z syntetyka na półsyntetyk oraz niżej na mineralny jest jak najbardziej wskazana. Natomiast w odwrotnym kierunku nie powinno się stosowac takich metod ,ponieważ wymywane są nagary wszelkie osady które uszczelniaja zmnijszają wszelakie luzy w silnikach z dużymi przebiegami . Ja osobiscie się wychyliłem i postanowiłem ,że jednak zaryzykuję zmianę oleju w moim busie. :wink: Poprzednio zalany był on olejem Castrol 15W40 mineralny. Jednak postanowiłem ,że zaleje go półsyntetykiem LiquMolly 10w40 MoS2 Leichtlauf z domieszką dwusiarczku molibdemu przy przebiegu 295tyś km. Wymiana nastąpiła w sierpniu 2009r. Po wymianie moje ucho było bardzo wrażliwe , ale do dzisiaj 304 tyś km nie słyszę aby coś hałasowało , nastąpiły jakies zmiany w pracy silnika, luzy, dymienie, wycieki czy też stracił na mocy chodz jej i tak jest mało :grin: Silnik zawsze lubiał sobie coś łyknąć i troche wypocić, zazwyczaj jest to ok litr od wymiany do wymiany. Tak jest i teraz bagnet pokazuje podobnie jak z mineralnym. To co mnie zaskoczyło to cichsza praca silnika. Silnik naprawde zaczął procować ciszej. Nawet na duzych prędkościach nie ma już takiego wycia. Trudno mi coś więcej stwierdzić na plus dla pólsyntetyka, ale napewno nie jest gorzej. Ogólnie to nawet jestem spokojniejszy jak nim jade :grin: Osobiscie mykam nim nie więcej niż 90km/h Jeżdze w mieście i poza nim .Rozruch przy -20c trudno powiedzieć ,że był łatwy. Nigdy nie był łatwy i już pewnie nie będzie. Przy normalnych tęperaturach na zimno odpala równo i równo pracuje. Ogólnie to wielkich róznic nie ma. Nie wiem jak jest ze spręzaniem bo nie mierzylem. Zwyczajnie dopisuje sie do tematu bo chce się z wami podzielić o takim właśnie przypadkiem ,że jest ktoś :jupi: kto zalał półsyntetyk po mineralnym i jest ok. Tego sobie życzę. Njaważniejsze jest to ,że zależało mi na dobrym oleju dla mojego Transportera bo niemyśle, że jest juz stary. :wink:

b8tz
Stary wyjadacz

Re: [ T4 1.9 TD] Jaki olej

Post autor: b8tz » czw 25 lut, 2010 18:37

Ja też przeszedłem na półsyntetyk i nic się nie dzieje złego. Troszkę spod miski olejowej sączy, ale to sączyło też przed wymianą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”