Wymiana oleju - przez bagnet czy dołem ?

Tu zadajmy wszelkie pytania związane z Płynami do naszego samochodu.

Moderatorzy: wojjan, chemik211

hjeniu
Stary wyjadacz

Re: Wymiana oleju - przez bagnet czy dołem ?

Post autor: hjeniu » wt 15 maja, 2012 18:05

Najpierw tłumaczyli, że taki jest wymóg UE i wolno im tylko wyssać bagnetem
bzdura. Dodam tylko że pracuję w ASO i nikt nie odsysa oleju
przy miskach aluminiowych przy odkręcaniu korka może popękać miska lub ukręcić się śruba/korek i jest to niebezpieczne w kilkunastoletnim samochodzie.
W sumie to trochę racji w tym jest ale raczej myślę, że chodzi o:
rozchodziło się o odkręcenie kilku śrubek i zdjęcie obudowy pod silnikiem
Zmień warsztat
73! VY de SQ6KBX
[ external image ]

mojo
Sponsor 2012

Post autor: mojo » wt 15 maja, 2012 19:23

Przede wszystkim to nie zejdzie cały "syf" więc to metoda dla leni i asekurantów bo jak coś ukręcą to co to klienta obchodzi. W korku zawsze był też magnes aby zbierać opiłki wokół niego o powolnym ściekaniu w celu spuszczenia całego oleju nie wspomnę.
Też mi to kiedyś proponowali jak odpowiedniego klucza nie mieli - masakra.
Combolot 1.7 Boxer 3.0 Ducato 2.2 Iveco 35c15 i Złomo-Lubliny

wojtii
Guru

Post autor: wojtii » wt 15 maja, 2012 19:38

w prawie nowym aucie, no jeszcze bym sie skusił na to ssanie :faja: ale przy większych przebiegach, nigdy, co spuszczenie dokładne to dokładne, i nikt mnie nie przekona :faja:

fast
Sponsor 2013

Post autor: fast » wt 15 maja, 2012 21:13

Omijam szerokim łukiem leni ssących olej :wink:
POWER DIESEL TDI und CDI

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » wt 15 maja, 2012 23:02

Ale jaja.To juz prawdziwe nieroby,a kase by wzieli jakby robili to 3 godziny.
Albo nie robia takich rzeczy i chcieli ciebie sie pozbyc.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

Sterciu
Sponsor 2012

Post autor: Sterciu » wt 15 maja, 2012 23:29

Zaraz zaraz...

Olej się odsysa tylko z tych silników w których nie ma korka spustowego w misce... A takowe silniki są i staje się to coraz większą plagą w nowszych autach...

A odsysanie z silników w których jest takowy korek mija sie z celem poniewaz w niektórych silnikach miarka oleju wcale nie jest w najnizszym punkcie silnika i nawet wsadzając do samego dołu sondę nie wyssa sie do końca oleju. Znam silniki gdzies potrafi zostac jeszcze dwa litry około...

Hjeniu , tam gdzie pracujesz jest dalej SmartCenter czy juz nie ma ?? Bo jezeli jest to odsysają olej ;)

hjeniu
Stary wyjadacz

Post autor: hjeniu » śr 16 maja, 2012 05:45

To toczydło wielkości mojej popielniczki jest poza obszarem moich zainteresowań :mrgreen:
73! VY de SQ6KBX
[ external image ]

NIKA
Sponsor 2012 2013

Post autor: NIKA » śr 16 maja, 2012 07:55

mikan10 pisze:zaczęli straszyć, ze przy miskach aluminiowych przy odkręcaniu korka może popękać miska lub ukręcić się śruba/korek i jest to niebezpieczne w kilkunastoletnim samochodzie.
.
Przy pierwszym serwisie w ASO w Krafterze pękła miska, zaproponowali spawanie; mąż poprosił o wymianę. Chyba stąd ta ostrożność ASO.

surv
Stary wyjadacz

Post autor: surv » śr 16 maja, 2012 15:12

Miska pękła :lol: To z czego oni to zrobili? :lol:
Olej się odsysa jak nie ma możności odkręcenia dołu - np ujechana śruba. I nie ma żadnego wymysłu uni, powiem więcej, profi warsztat będzie miał beczkę na kółeczkach z zamontowanym fajnym lejkiem. Daruj se warsztat, kup sobie olej w sklepie ze zniżką warsztatową 40 procent ( bo w warsztacie zawsze zapłacisz drożej ), weź sobie styropian, ciepnij się pod auto i sam sobie zlej olej. Filtr też sobie wymień sam.

Sterciu
Sponsor 2012

Post autor: Sterciu » śr 16 maja, 2012 19:16

surv pisze: Olej się odsysa jak nie ma możności odkręcenia dołu - np ujechana śruba.
Wtedy się wszystko robi aby odkręcic korek jakąkolwiek metodą lub wymienia miskę z nowym korkiem , a nadal się nie powinno odsysac oleju jezeli fabrycznie byl korek spustowy.
weź sobie styropian, ciepnij się pod auto i sam sobie zlej olej. Filtr też sobie wymień sam.
Przy okazji cały sie upierdzielisz olejem , nie w takim wypadku podziekuje i wole wydac te 40zł i się nie brudzic :D.

fast
Sponsor 2013

Post autor: fast » śr 16 maja, 2012 19:55

Przy okazji cały sie upierdzielisz olejem , nie w takim wypadku podziekuje i wole wydac te 40zł i się nie brudzic .
Ja kiedyś lepiej zrobiłem, spuściłem olej do miski, a potem wychodząc spod samochodu zahaczyłem nogą i 8L oleju miałem na podjeździe do garażu ;D
Od tego czasu też wolę wydać 4 dychy :grin:
POWER DIESEL TDI und CDI

BaNaNeS
Uzależniony

Post autor: BaNaNeS » czw 17 maja, 2012 23:24

Chyba zacznę jeździć wymieniać olej do Gdyni bo w Gdańsku 60-80 zł płaciłem i ostatnio już sam się zabrałem bo to jest 4l castrola czyli ponad połowa tego co wchodzi do t4 :) kiedyś chciałem w Norauto wymienić zgodnie z tym co piszą ze przy zakupie oleju i filtra wymiana GRATIS to niestety usłyszałem ze nie maja podnośników do takich ciężkich aut to się uśmialiśmy z kolega troszkę poszydziliśmy z pana z obsługi ze np S- klasa waży więcej czy Grand Voyager niestety to do pana nie przemówiło nawet nie chciał w dowód spojrzeć ile waży T4 :lol:

surv
Stary wyjadacz

Post autor: surv » czw 17 maja, 2012 23:33

Ustalcie jeden dzień, zlećcie się w pięciu pod reala do gdyni i wam wymienie po 2 dychy sztuka :lol:

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » czw 17 maja, 2012 23:37

auta robia z masła a miski olejowe ze styropianu wiec trzeba byc przeszkolonym aby wymieniac olej.
Jeszcze nigdy nie placilem za cos takiego.A co tu mowic o ustawieniu poczatku wtrysku na pompie,ja pierdziele...
Ostatnio zmieniony pt 18 maja, 2012 05:35 przez peters, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

BaNaNeS
Uzależniony

Post autor: BaNaNeS » pt 18 maja, 2012 00:12

surv pisze:Ustalcie jeden dzień, zlećcie się w pięciu pod reala do gdyni i wam wymienie po 2 dychy sztuka :lol:
A z fakturą rozumiem :lol2: i ile to będzie trwało biorąc pod uwagę "wanne" pod silnikiem łatwo to się ja ściąga gorzej wsadza :rotfl:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Płyny eksploatacyjne”