Ducato Kontener, uszkodzona rama

Chcesz kupić busa ? Jest taki wybór, a Ty nie wiesz co kupic - dlatego zajrzyj koniecznie tutaj, pomożemy Cie wybrać !!!

Moderator: wojjan

LisTruck
Prawie uzależniony

Post autor: LisTruck » ndz 01 gru, 2013 18:53

Osobiście na takiego Mastera bym nie patrzył, I LT jeszcze 2 lata temu jeździłem 2 szt, jeden krótki niski 2.4TD 92r 5biegów jak na takie auto rakieta, wyprzedzanie tirów niestanowiło najmniejszego problemu a i osobówki potrafiły zostawac z tyłu, drugi wysoki i długi 2.4D ostatni wypust 96r 5biegów więc to był już muł, wyprzedzanie szło masakrycznie, komfort jazdy zadowalający tylko ten motor pod kabiną dawał się we znaki. Kaczka to klasa sama w sobie, wspaniałe auto: jeździłem 207D 78r 2.4D 4biegi, oryginalnie był przeszklonym blaszakiem po latach przerobionym na plandekę, znajomy miał to autko ze 20lat i ze 100razy zakup się zwrócił. W 2005r przyszedł czas na zmianę i godnym następcą została kaczka 310D 2.9D 93 lub 94r, dobry egzemplarz z ABS-em, koła 15, fotele oryginalne niepoprzecierane, wysoka plandeka ponad2m, biegi wchodzą leciutko jak w nowym autku, wspomaganie leciutko, motor niedozajechania 5garów -25 a pali na jedno grzanie świec, przy wysokiej budzie pali 10l, wszystkie Merce są na łańcuchu bezobsługowym, jak trzeba to 150km/h pójdzie.
Ducato i pochodne Boxer, Jumper przerobiłem kilka sztuk, cieszę się że te padaki rozleciały się do końca bo tym wynalazkiem nie idzie komfortowo jechac, trzęsie i rzuca, przez przedni napęd masakryczny skręt oraz ciągle padające półosie, olej trzeba było dolewac wiadrami, zapalac nie chcą trzeba zaciągac a rozrząd na pasku, kabina ciasna i niewygodna, skrzynie biegów padają na potęgę a sam lewarek ciężko chodzi.
1 na 10 kaczek jest niezdolna do pracy, 1 na ducat nadaję się do pracy.
Jedno wiem napewno, nigdy nie kupię żadnego trojaczka bo to pomyłka, tylko kaczka 2.9D lub sprinter 2.9TD, to co zaoszczędzisz na ducato przy kupnie wrzucisz w naprawy.
Mam nadzieję że pomogłem :jupi:

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » ndz 01 gru, 2013 20:31

W mercu jak najbardziej łańcuch się zmienia zwłaszcza asilniku om602 czyli 210,310,410 , co do mastera to on raczej miał świecę płomieniową, a i tak twierdze że iveco będzie najlepsze
Bandyci Mogą Wszystko
Pamiętaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :mrgreen:
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

LisTruck
Prawie uzależniony

Post autor: LisTruck » ndz 01 gru, 2013 20:51

Nie jednego Sprintera widziałem co miał bańke na liczniki i od lat łańcucha nikt nie oglądał :lol2:

Tomasz
Stary wyjadacz

Re: Ducato Kontener, uszkodzona rama

Post autor: Tomasz » ndz 01 gru, 2013 21:14

Ja Wam powiem tak. Ojciec ma od nowości duacto, ja teraz jumpera 03r 2.0hdi, predzej trafica, i we firmie ojca przewinęło się jakieś 6 trojaków 2.8jtd 126KM. Nie było z nimi problemu a komfort w porównaniu do kaczki i innych tego LTeków jak w nowym Mercu S klasie. Myslalem, że tym Masterem da się jechać. Niestety po ujechaniu 6m stwierdziłem, że takie auta to już na żyletki się nadają. To tak jakby w tych czasach wartburgiem latać. U nas busy się nie psuły bo nigdy n apace nie miały więcej niż 1,5t i to sporadycznie. Oczywiście jeśli ktoś traktuje busa jak traktor lub ładuje po 3t to trojaki się nie nadają. Ja ze stoperami w uszach nie lubię jeździć :)
Muszę się przejechać Ivanem IIgen i kaczką 2.9D 5b. Ciekawe jak to wypadnie z porownaniem z ducatem 2.5td. Na pewno najmniej będzie paliło ducato i części tanie. Kaczka pewnie będzie mega zgnita.
Ostatnio zmieniony ndz 01 gru, 2013 21:20 przez Tomasz, łącznie zmieniany 1 raz.
[ external image ]
www.bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » ndz 01 gru, 2013 21:19

LisTruck pisze:Nie jednego Sprintera widziałem co miał bańke na liczniki i od lat łańcucha nikt nie oglądał :lol2:
A świstak siedzi i zawija w sreberka, a później się mówi że się urwał, nie mówię bo zdarzają się przypadki ale większości to się urywają zgłasza 2,9t i w silnikach cdi, po wymianie silnik zaczyna całkowicie inaczej chodzić
Bandyci Mogą Wszystko
Pamiętaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :mrgreen:
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » ndz 01 gru, 2013 21:32

[ external image ]

KRYSPIN BACK
Bywalec

Post autor: KRYSPIN BACK » pn 02 gru, 2013 09:14

Kolego od jakiegoś czasu mam podobny problem, szukałem trojaczków obejrzałem kilkadziesiąt aut.. czas mnie nie goni aczkolwiek powoli zaczynają mnie dopadać odruchy wymiotne jak ma znów obejrzeć solidnie uklejoną kupę...

Brak możliwości trafienia na fajny egzemplarz nie wynika z faktu, że wybieram oferty takie czy inne ale z prozaicznej sprawy. Po prostu nie ma nic z trojaczków co nie jest pognite, obgryzione z przełamaniem włącznie.

Po wizycie pod swoim LT i obejrzeniu dołu auta z 98 roku przekonałem się że jednak pozostanę przy LT. Nawet miałem już jednego przez pewien czas z ładnym najazdem 5,2 ale musiałem się z nim szybko rozstać... więcej opisane w garażu
elton-35-2-8-tdi-max-autolaweta-i-drobn ... 13323.html

Od jakiegoś czasu po klęsce żywiołowej znów zatem przemierzam nasz wspaniały kraj w poszukiwaniu czegoś sensownego (założyłem sobie pewną wartość finansową której przekroczyć nie chcę) i jest kupa... mega kupa...
Jak już jest LT to bardzo dużo egzemplarzy jest przełamanych, te z kontenerem trzeba dobrze sprawdzać w okolicy ramy nad zbiornikiem, bo tam często rama jest podgnita...
Wożę ze sobą wózek warsztatowy kładę się pod auto i oglądam. W momencie kiedy wyciągam wózek z bagażnika widok miny sprzedającego bezcenny :rotfl: :rotfl:
Ale raz już "zaufałem" sprzedającemu i nie obejrzałem ramy wnikliwie.

A "odrestaurowane" auta mijam z daleka, bo zazwyczaj jak już człowiek zrobi kilometry wysiądzie z auta to jest po prostu zamalowana rdza...

Znalazłem nawet fajnego sprintera w maxie na bliźniaku. Wada to silnik 2,3 diesel. Sprinter i LT jeśli chodzi o komfort wielkość kabiny w stosunku do trojaczków biją je na głowę i żywotnością ram także...

Powodzenia jak znajdę coś ciekawego to Ci podrzucę...

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » pn 02 gru, 2013 17:49

Dzwoniłem po te Iveco. Silnik 2.5d zamiast 2.8. od roku stoi wiec brak oc i przegladu. brak tez zewnetrzynych plastikow itp. opony slabe, jak i fotel kierowcy. gosciu tak czy tak mowi ze taniej niz za 5900 nie pusci. grunt ze jest szczery.
[ external image ]

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » pn 02 gru, 2013 18:31

wojtii
Guru

Post autor: wojtii » pn 02 gru, 2013 20:25

dobra cena, dołożysz drugie 5 koła i masz fajne iveco:)
jak silnik i skrzynia w dobrym stanie to bierz...

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » pn 02 gru, 2013 20:47

2.5D to moze byc na gotowo za 6 a nie za 10tys ;) tutaj jest Iveco z mojego miasta. http://otomoto.pl/iveco-daily-T4055614.html Silnik był zrobiony w tamtym roku, mają fakturę na 3500. Głowica itp bo się podobno przytarł. Nie ukrywają, że woził stal i że nie raz miał 3t na sobie. Z ciekawości się do nich przejadę bo ma być sprzedane za smieszną kasę. Nigdy takim czymś nie jeździłem, więc się okaże o co chodzi. Rama nie ma być skorowodana itp Burty trzymaja sie na pasy. Gosciu gadal ze mają też ivana z 00r i tamten mial juz 3 razy most zajechany a ten ciagle jezdzi bezawaryjnie oprocz silnika. czekam cierpliwie i nadal szukam skrzynie ducato II ;)Wg mnie Ivany mogą być bardziej zajechane bo ludzie traktują je jak ciężarówki. Ducato to raczej do innej pracy kupowali.
[ external image ]

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » pn 02 gru, 2013 20:53

Jest chyba fajny tylko misja żeby jechac tam... http://tablica.pl/oferta/fiat-ducato-2- ... 0fdc2bd871

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » śr 04 gru, 2013 19:58

CIerpliwie szukamy dalej ;) przeciez cos na kujawach lub w wielkopolsce musi sie pojawic.
/
/
/
http://allegro.pl/iveco-daily-35-10-aut ... 03945.html

na temat tego czarnego Iveco. w sobote jade go ogladac bo mieszka 40km odemnie. przez telefon do slaby stan kabiny a w silniku to podejrzenie, że wał korbowy pękł. Na jaki koszt nastawić się z silnikiem, bo remont pewnie nie opłacalny. w dowodzie wbita pomoc drogowa, ładowność 1600kg. na pytanie ile ona pali gościu odpowiedział, że na pusto i do prędkości 80km/h to 8l a z samochodem na pace 10l przy tej samej prędkości. Z ciekawości pojadę go obadać, bo cena ok i ITD się nie będzie czepiało.

-- 8 Gru 2013, 2013 09:33 --

Kupiłem te czarne Iveco z uszkodzonym silnikiem. Uważam, że baza jest dobra. Teraz czas na przwrócenie go do czasów jego świetności ;) Potrzebuję pilnie silnik 2.5td.
[ external image ]
[ external image ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcesz kupić busa ??”