Ducato Kontener, uszkodzona rama

Chcesz kupić busa ? Jest taki wybór, a Ty nie wiesz co kupic - dlatego zajrzyj koniecznie tutaj, pomożemy Cie wybrać !!!

Moderator: wojjan

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » czw 28 lis, 2013 18:28

http://otomoto.pl/fiat-ducato-T4046853.html

Witam. Rama ma być w kiepskim stanie pod kabiną, pod kontenerem niby ok. 1. Czy warto takie coś kupić ?? 2. W jaki sposób naprawić dobrze ramę ? 3. Ile jest wart sam kontener ? 4. Jeśli założy się najazd (laweta) to w jaki sposób w dowodzie zwiększyć ładowność ? Więcej pytań nie mam ;)
[ external image ]
www.bus-forum.pl/viewtopic.php?f=32&t=6913

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » czw 28 lis, 2013 22:45

Ducato nie ma ramy tylko konstrukcje samonośna z dołożoną rama z tyłu, nic nowego że zgniło i sie łamie, a co do zwiększania ładowności to tylko stacja obsługi pojazdów, musi ci zważyć auto i tyle
Bandyci Mogą Wszystko
Pamiętaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :mrgreen:
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » pt 29 lis, 2013 12:53

Blizniaki tak maja ,jak progi poleca to sie lamie i strach jezdzic.Nie wiem czy nowsze modele blizniaczych aut maja cos zmienionego w konstrukcji.Dlatego warto sie zastanowic lub dokladnie obejzyc czy gra warta swieczki.
Dokladnie ten rocznik ma moj kuzyn tylko ma calego blaszaka.Progi polecialy i sie lamie pol.Niby nadwozie bylo ocynkowane ale to juz moze nie ten wiek auta.
Co ciekawe T4 z tego rocznika wyglada jeszcze nie tragicznie.Moze warto sie rozgladac za jakims podwyzszanym T4 niz uderzyc cos z trojaczkow.
Ja bym tego nie bral.
Jak juz cos to wolalbym anglika sobie sprowadzic i wiem co mam.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » pt 29 lis, 2013 14:49

Kolega szuka auta z ramą pod autolawetę, więc T4 maxi blaszak raczej nie pasi do tego :wink:

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » sob 30 lis, 2013 01:35

Niech Iveco poszuka i bedzie zadowolony.

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » sob 30 lis, 2013 09:04

Jestem tez na forum Iveco. Tam mnie straszą, że taki stary Ivan 2.5d bedzie ok 11palił na pusto a z autem to hoho. No i że na bliźniakach to max 80-90km/h bo potem koła bliźniacze lewitują nad drogą. Piszą, że skrzyniowce mają wolne mosty i kupa huku w kabinie. No a Ivan 3gen to inna półka cenowa. Także, ekonomicznie uzasadniony i sprawdzony przez mojego kumpla jest ducato II.
ps I
A to, to co za wynalazek ?? http://tablica.pl/oferta/autolaweta-mas ... e45178cc7c

Dzwoniłem do gościa chyba miesiąć temu. miał za 6500 i chciał sprzedać już wtedy za 5tys. Kosztuje śmieszne pieniądze i od biedy też by zrobił kurs. To był kiedyś blaszak ?
II
Tutaj mam 2 skrzyniowce. ten biały jest w lepszym stanie ale ma silnik bez turba. gadalem z obydwoma. Ten z turbem ma tylko 1tone ładowności bo mówi, że to przez HAK.
http://allegro.pl/peugeot-boxer-2-5tdi- ... 18234.html

http://tablica.pl/oferta/citroen-jumper ... 1fd6cd8772
[ external image ]

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » sob 30 lis, 2013 11:20

Hejka.
Ten Renault wcale nie jest taki zły. Kumpel mial R Trafica z tym samym silnikiem Iveco 2.5td ale bez TURBO, palił mu w trasie ok 7.5L w mieście (gdzie głównie jeździł i to pod sporym obciążeniem, wozi opał) ok 10L, ten powinien podobnie bo w cale cięższy nie jest,a ma więcej koników.
Ja bym się mocno zastanowił, masz auto za praktycznie 3000zł z najazdem za 3000zł, nic nie musisz robić (po za kosmetyką). Jedyne to co może a nie musi przeszkadzać to silnik wchodzący w kabinę. Ale jak za głośno to kupujesz matę wygłuszającą i wyciszasz.

No i zobacz co masz "Miesiąc temu został wymieniony silnik na silnik z przebiegiem oryginalnym 200 tyś km! świeże opłaty i przegląd "

A tak mówiąc szczerze, nie znajdziesz auta z trojaczków w stanie bdb, blachę będziesz musiał robić, rama może być w różnych stanach. Do tego będziesz dawał do roboty najazd. A w takim Renault, jeśli blacha będzie OK, to masz gotowe auto nawet bez grzebania przy nim. Ja bym się przejechał zobaczyć tego Mastera, oczywiście z kaską, bo po co 2 razy jeździć :grin:

PS to nie był raczej blaszak one tak ścianę grodziową miały, ale żeby mieć 100% pewności to musisz na żywo go zobaczyć.

Tu masz kolejnego Mastera http://tablica.pl/oferta/sprzedam-renau ... ca69856185

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » sob 30 lis, 2013 12:21

Dzwoniłem do gościa. No wszystko niby gra i buczy. Wydaje mi się, że za taką kasę to warto. 1540kg ładowność, koła 16, rama 340cm, spala niby w granichach 9l. Silnik z lodówki od mastera anglika. Ma ktoś pozytywne z nim doświadczenie ? Jaki hałas w środku, dojście do silnika itp ? bo Ja jutro jadę z kasą i z pałką jakby był nie uczciwy ;)
[ external image ]

wojtii
Guru

Post autor: wojtii » sob 30 lis, 2013 14:51

piszesz o masterze?
bo te ducata to mina, malowana rama, pewnie rdza zjadła już wszystko:)
master jest ok, wygląd z poprzedniej epoki, ale jak mechanicznie spoko, to brał bym bez zastanawiania

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » sob 30 lis, 2013 15:29

To jednym słowem jechać i kupować ? Liczę, że za 5tyś bez problemu sprzeda. A co jeśli już rama gdzieniegdzie zacznie być chrupana ? Dobry ślusarz na pewno naprawiłby to solidnie co ?? Wydaje mi się, że w podobnej kwocie to większość ram będzie nadgryźniętych. Jak dzwoniłem po duacata to praktycznie wszystkie mialy problemy. Jeden kontener to już nawet poważnie pod kabiną. Tak patrzę to ten 2,5td będzie miał tylko między 88-94KM. Więc nie wiem dlaczego napisał, że mocny ;)
[ external image ]

LisTruck
Prawie uzależniony

Re: Ducato Kontener, uszkodzona rama

Post autor: LisTruck » sob 30 lis, 2013 21:20

No ten Master wyglądowo to szkarada jak shreek :lol:
Ale najazd się fajnie prezentuję i dośc spore autko wpakujesz, jeśli to ma chodzic solo to motorek w zupełności wystarczy. Daj jutro znac co i jak?

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » sob 30 lis, 2013 23:49

czasem stary master nie miał na odwrót że skrzynia z przodu a silnik z tyłu
Bandyci Mogą Wszystko
Pamiętaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :mrgreen:
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

Tomasz
Stary wyjadacz

Re: Ducato Kontener, uszkodzona rama

Post autor: Tomasz » ndz 01 gru, 2013 00:06

Ten tak ma, że na odwrót. Francuska pomysłowość.
[ external image ]

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » ndz 01 gru, 2013 00:45

Ci co tak sprzedaja auta jako caca to zycze powodzenia w kupnie.Dzis kupic to nie problem gozej sprzedac.

Tomasz
Stary wyjadacz

Post autor: Tomasz » ndz 01 gru, 2013 15:05

Siema. Byłem oglądać tego mastera. Od razu powiem, że nie kupiłem ale nie jestem z tego powodu zły. Pierwszy rzut oka to najazd zrobiony badziewnie z płaskościennych ceowników itp. Te opony prawie nowe tzn bieżnik ok ale rocznik 99r. poprosiłem ich o młotek aby sprawdzić ramę. powiedzmy, że rama wstanie zadowalający. Nadszedł czas na wejście do środka i jazde testową. Ogólnie odpalanie trwała minutę bo świece żarowe w ogóle się nie świeciły, może przekaźnik trafiony. Jak już odpalił to telepało cała kabiną na wolnych obrotach, jak dodalem gazu to się uspokoiło. Sprzęgło było trafione, a zmiana biegów koszmar. Dosłownie cofnąłem do tyłu jakieś 3m po czym popatrzyłem jak to wszystko działa, wygląda itp i postanowiłem zaparkować spowrotem. Grzecznie podziękowałem i pojechałem do domu. Nie mówie, że to była padaka itp ale ta konstrukcja pamięta wczesne lata 80 i ten typ tak ma. Ja poprostu nigdy nie jeździłem i nie będę jeździł takimi maszynami. Porzucam już temat LT, które pamiętaja lata 70 oraz kaczki. Po prostu te auta nie są dla mnie i tyle. Szukam teraz auta, której produkcja zaczyna się w latach nowożytnych 90 ;) i nadal upieram się przy ducato II. Może i zgniłek ale jak blachę zrobię to chociaż będą jakieś normalniejsze warunki jazdy. W moim przedziale cenowym tylko to mi pozostaję. Na tym zakończe moje spostrzeżenia. Jestem za delikatny ;)
[ external image ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcesz kupić busa ??”