Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Śro 11 Gru, 2013 06:49

Obecny czas: Śro 11 Gru, 2013 06:49
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: T5 a Ductao lub Jumper
PostWysłany: Pon 12 Lis, 2012 08:22 
Offline
Uzależniony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Wrz, 2007 17:41
Posty: 160
Miejscowość: Łódź
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Samochód: T4
Silnik: 2,5TDI ACV
Cześć, powoli dojrzewam (albo głupieje) do zmiany busa.
Bardzo chętnie swoje T4 zmieniłbym na T5. Wiem że T4 to auta nie do zajechania ale ich żywot też już sie zaczyna kończyć powoli, sa trwałe ale starość nie radość niestety i w miare nowych egzemplarzy ze świecą szukać.
Nadchodzi więc era kupowania aut generacji "5lat", czyli do 5ciu lat sie prawują super a potem loteria oraz wymiana części eksploatacyjnych typu dwumasy, wtryski za tysiące itp itd.
To wszystko wiem ale jest potrzeba mania nowszego auta po prostu.

No i teraz stoję przed dylematem. Z jednej strony chciałbym T5 a z drugiej kusi Ductao lub Jumper. Nie wnikam tutaj w rozmiary bo wiadomo że T5 jest mniejsze. Dla mnie akurat wielkość ma i plus i minus. Po prostu w T4/T5 czuje sie jakbym jechał osobówką a PSA mimo że komfort jest to juz troche większe bydlę ;)
Chodzi mi sprawy techniczne. Chce wydac na auto coś około 30-35tysi i z tego co widac po ogłoszeniach T5 będzie z rocznika 2003-2004 a PSA z 2007-2008. BYło nie było to 4 lata różnicy. Silniki w PSA sa ponoć dobre (w grę wchodzi albo 2,3MJ we fiacie albo 3.0 w tym lub tym).
Awaryjność jak sie czyta choćby to forum jest i we Fiacie i w VW na podobnym poziomie... Czy tak jest? CZy ma ktoś jakieś doświadczenie?

_________________
TDI nie do zdarcia, automat i blacha po remoncie, 5 oryginalnych foteli, el. szyby, webasto, tempomat, kapitany z przodu ;) no i niebiesko na zegrach :D


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: T5 a Ductao lub Jumper
PostWysłany: Śro 14 Lis, 2012 10:21 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Nie 08 Lip, 2012 14:59
Posty: 32
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Zależy co będziesz robił tym busem, czy woził rodzinę, czy towary. Wg mnie nie warto iść w T5 - miałem z 2005 roku w silniku 2.5TDI 131km - muł straszny i psuje się bardzo często. Ja w swoim wymieniłem turbinę i wtryski i wiele innych rzeczy. Jeżeli chcesz brać to ja bym poszedł w Vito z 2006 roku lub młodszego w wersji 111 lub 115CDI jeżeli nie będziesz woził dużych ciężarów to spokojnie wystarczy


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: T5 a Ductao lub Jumper
PostWysłany: Śro 14 Lis, 2012 12:01 
Offline
Uzależniony
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Wrz, 2007 17:41
Posty: 160
Miejscowość: Łódź
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Samochód: T4
Silnik: 2,5TDI ACV
nie Vito odpada bo jest za mały, myślałem o wersji najdłuższej bo musze mieć możliwość przewożenia płyt 280 x 120. W T4 wchodzą mi na styk bo nie mam ściany grodziowej, więc w T5 też wejdą. Jak bedzie większy to tylko na plus. Vito jest niższe i węższe i jedynie w najdłuższej wersji jest odpowiednie na długość natomiast troche przymaławe.

Z drugiej strony Ducato jest większe i może być w różnych wielkościach. Ja więcej jeżdżę po mieście i za duże też nie bardzo znowu. Dlatego pomijam tutaj sprawy wielkości bo to już moja decyzja. Pytam o sprawy techniczne.
Myślałem własnie o 2,5TDI 131KM, mówisz że to muł? Teraz mam 102KM w T4 i nie narzekam, jest bardziej niż zadowalający.

_________________
TDI nie do zdarcia, automat i blacha po remoncie, 5 oryginalnych foteli, el. szyby, webasto, tempomat, kapitany z przodu ;) no i niebiesko na zegrach :D


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu: Re: T5 a Ductao lub Jumper
PostWysłany: Śro 14 Lis, 2012 12:22 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Nie 08 Lip, 2012 14:59
Posty: 32
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Akurat bagażnik (skrzynia ładunkowa) w Vito jest troszkę dłuższy niż w T4 czy T5
Vito:
Długość bagażnika 2422mm
T4:
Długość bagażnika 2405mm
T5
Długość bagażnika 2353mm

Wymiary ze stron producentów od oparcia fotela kierowcy. Jednak jeżeli wozisz takie rzeczy to ja bym poszedł w krótką wersję Boxera/Jumpera (z silnikiem PSA), zwłaszcza jeśli jeździsz po mieście - np. coś takiego:
http://moto.allegro.pl/peugeot-boxer-2- ... 71268.html
http://moto.allegro.pl/peugeot-boxer-l2 ... 58594.html


Góra
 Profil  
 
 
 [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group