Ubezpieczenia - Gdzie i za ile !!!

Chcesz porozmawiać o busach lub ogólnie o motoryzacji ? Dlaczego nie, to jest odpowiednie forum na tego typu rozmowy :)

Moderator: wojjan

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » sob 30 cze, 2012 19:06

peters pisze:Nie wiem,chyba od Caravelle i Multivan placa mniej.Niech sie ktos wypowie co ma takie.
niestety nie płacą jak za ciężarowe
Bandyci Mogą Wszystko
Pamiętaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :mrgreen:
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

Sterciu
Sponsor 2012

Post autor: Sterciu » ndz 01 lip, 2012 09:33

Ja wogóle nie widze róznicy pomiędzy samochodem dostawczym a osobowym do 3,5T w stawkach. Wystarczy sobie obliczyć składkę na jakąs osobówkę typu audi a6 2,5tdi i składka wychodzi podobna, a nawet większa jak za sprintera 316 (przynajmniej w moim przypadku). Tutaj rozchodzi się głownie o pojemnosc silnika i o markę pojazdu, gdzie juz za samą markę vw są wyzsze skladki...

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Re: Ubezpieczenia - Gdzie i za ile !!!

Post autor: peters » ndz 01 lip, 2012 11:51

Sterciu cos musi w tym byc bo dlaczego ja place za OC ok.550zl plus ok.1000zl za AC.W 3 firmach podobne stawki.A ktos inny za multivana czy caravelle placi zdecydowanie mniej.
Chyba ze :
Auto jest duzo starsze od mojego w co watpie.Nie wiem.Bo marka taka sama.
Jak zwykle diabel tkwi w szczegolach.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

Sterciu
Sponsor 2012

Post autor: Sterciu » ndz 01 lip, 2012 16:17

peters pisze:Sterciu cos musi w tym byc bo dlaczego ja place za OC ok.550zl plus ok.1000zl za AC.W 3 firmach podobne stawki.A ktos inny za multivana czy caravelle placi zdecydowanie mniej.
Chyba ze :
Auto jest duzo starsze od mojego w co watpie.Nie wiem.Bo marka taka sama.
Jak zwykle diabel tkwi w szczegolach.
Pierwsza wazna informacja to miejsce zamieszkania , od tego jest w znacznym stopniu zalezna stawka ubezpieczeniowa.

Druga to jest wiek auta , nawet w przypadku OC niektóre firmy podwyzszają składki OC za wiek pojazdu powyzej tam jakiegoś roku produkcji.

Kolejna to pojemnosc silnika , wiadomo ze za 1,9 zaplaci mniej jak za 2.5 , równiez zalezy od tego czy to benzyna czy diesel , w niektórych ubezpieczalniach za 2,5 diesla zaplaci się mniej jak za 2,5 benzynę.

Porównywałem składki wczoraj dokladnie i... w jednej ubezpieczalni jak wpisałem Transportera , multivana 5 os czy caravelle 5os to składka była identyczna , byla opcja z wyborem ilosci miejsc dla pasazerów , jak wpisalem 9os to skladka rosla o okolo 70~80zł. Więc tu kazdy szczegół ma znaczenie widać u niektorych ubezpieczycieli.

Przykładowo ubezpieczenie takiego auta jak Polonez Caro we wrocku jest cholerne drogie , i to przy pełnych zniznach i takie tam. Najtaniej mi wyszło jak liczyłem wczoraj tak dla sprawdzenia OC w kwocie 770zł/rok (samo OC bez NNW) przy pojemnosci 1600ccm. Więc jezeli płacisz 550zł/rok za oc to powinienes skakac z radości do góry bo w/g mnie jest to składka bardzo niska. Co do AC to tutaj nie porównujmy tego bo tutaj wchodzi wiele czynnikow które wyliczają skladkę.

W przypadku OC jezeli płacisz 550zł/rok to jest to bardzo dobra kwota jak na składkę oc za t4. Niejeden by tyle chciał płacic , a płaci sporo więcej.

Jeszcze takie jedno ale porownanie , za lexusa o pojemnosc 3.0 benzyna płaciłem oc przy pelnych znizkach coś koło 700zł/rok , a to nie było auto cięzarowe tylko osobowe. Placiłem więcej jak za auta dostawcze wtedy...

Najmniej zaplacą mieszkańcy podkarpacia za ubezpieczenia bo tam są najnizsze stawki ubezpieczeniowe , tam mozna t4 ubezpieczyc ponizej 500zl. Wszystko zalezy od ubezpieczyciela niestety. A składki bedą jeszcze wyzsze bo ubezpieczycielom bedzie zawsze mało... i zawsze będą wykręty jakies znajdować do podnoszenia składek....

Kiedys miałem OC to z roku na rok płaciło sie coraz mniej lub w podobnych pieniądzach , teraz co rok składka o srednio 50zł wyzsza do tego co rok wczesniej było pomimo tych samych znizek...

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » ndz 01 lip, 2012 19:37

Kiedys miałem OC to z roku na rok płaciło sie coraz mniej lub w podobnych pieniądzach , teraz co rok składka o srednio 50zł wyzsza do tego co rok wczesniej było pomimo tych samych znizek...
No wlasnie kiedys tak bylo ze co rok sie placilo mniej,a teraz kurde niesprawiedliwie co rok wiecej nawet 20zl.Dlaczego :?: Czyzby fakt ze aut jest wiecej i wiecej wypadkow i wyplat odszkodowan.
Albo potrzebna jest reforma tego sektoru.Placa najwiecej ci ktorzy powoduja kolizje a ci ktorzy jezdza bezszkodowo powinni placic mniej od tych drugich.
Dzieki kolego Sterciu za obszerne info. :grin:

nokla
Sponsor 2012

Post autor: nokla » ndz 01 lip, 2012 19:47

Ja mam jedno auto ubezpieczone, w tym roku będzie 10 lat. Z początku co roku jak się przycisnęło to coś tam schodzili. Od około 3-4 lat kwota stoi w miejscu, w tym miechu wychodzi i zobaczymy co wyjdzie.
Wyliczenia dla marek itp to jest conajmniej dziwne, w w/w aucie pojemność 3600cm DMC 5990 na full zniżkach 470zł ostatnie lata na cały rok.

EDIT: Stawka poszła, w zależności od firmy od 1100 do 3000zł.... Narazie szukam jak natańszej :evil:
Rozkodowywanie Vin-ów Citroen, info na PW

OPAKOWANIA TEKTUROWE PRODUCENT, info PW

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Post autor: 4transporter » ndz 11 sie, 2013 17:20

poproszę o informację jaka jest aktualnie stawka OC na lawetę?
Admin

orel11
Bywalec

Post autor: orel11 » ndz 11 sie, 2013 20:59

U mnie jakoś 36 zł w PZU na pełnych zniżkach.

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » ndz 11 sie, 2013 21:56

4transporter pisze:poproszę o informację jaka jest aktualnie stawka OC na lawetę?
Ja place 31 zl drugi rok z rzędu.

ptuch
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Post autor: ptuch » czw 07 sie, 2014 14:18

PZU dołożyło do swojego OC taką bezpłatną opcję, że w razie gdy nasze auto najedzie ktoś z polisą OC firmy u-nas-najtaniej-ale-jakby-co-nie-płacimy-nic-nikomu-bez-walki, PZU na nasze życzenie wypłaca nam posiadaczom zwykłego OC kasę od siebie i wg swojego wiliczenia, a potem własnym staraniem ściąga należność od firmy OC sprawcy.
Kto się użerał z tanią firmą, bo go na światłach popchnął Pan Ziutek Kapelusznik Astrą classic, doceni...

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » śr 17 wrz, 2014 00:22

Ubezpieczena nie sa tanie.Co roku sa jakies podwyzki.Dzis oplacalem nowy nabytek w rodzinie i za silnik 19tdi przy max znizkach 1 rejestracja w kraju(znaczy sie bez kontynuacji ubezpieczenia) jest 362 zl.w firmie Gothaer grupy PTU.Najtaniej jak sie dalo,bez Nw.

kamilos
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Post autor: kamilos » śr 17 sie, 2016 22:38

ja mam w compensie. I nie mogę narzekać na wysokość składki. Porównywalne z innymi wśród znajomych.

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » śr 27 cze, 2018 17:44

Bry, ja dzisiaj przedłużyłem umowę polisy na moją Yariskę. Mam OC, NNW, Szyby, Opony, Asistans do 100 i ubezpieczenie zniżek. W Warcie zapłaciłem 592zł (w zeszłym roku za to samo 650zł), jestem zadowolony :) myślałem że zabule z tysiaka.

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » ndz 02 wrz, 2018 15:30

Auta powyżej 25 lat z karta PZM maja dodatkowo 70% znizki. Moj skonczyl miesiac temu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o busach i motoryzacji...”