Vw T4 kontra Toyota Proace

TOYOTA, MAZDA, HYUNDAI, KIA, LUBLIN, DAF, LDV .....

Moderatorzy: wojjan, chemik211

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Vw T4 kontra Toyota Proace

Post autor: peters » pn 17 gru, 2018 22:46

Witam serdecznie wszystkich.
Na pewno sa tu uzytkowicy znanej marki Toyota co moga cos madrego napisac. Chce poznac roznice miedzy tymi modelami. Czy to naprawde to samo co Citroën Jumpy? Wszystkie wersje Toyoty Proace to francuskie auta. Wierzyc mi sie nie chce. Probowalem cos sie do wiedziec na czarnym forum ale bez skutecznie. Zapraszam do dyskusji.

[ Post made via Samsung Galaxy S5 ]
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Re: Vw T4 kontra Toyota Proace

Post autor: 4transporter » pn 17 gru, 2018 23:38

Niestety to produkcja francuska, prezentuje się o wiele lepiej niż bliźniaki zwłaszcza jeżeli mowa o wnętrzu. Silnik 1.6 chyba jest od BMW. Mam 5 osobowych toyot ,każda wykonana w innym kraju i niestety ta francuska taka bylejaka - stuki w zawieszeniu i inne pierdoły nawet ta wykonana w Algierii jest lepiej zrobiona i bardziej wytrzymała.
Moja rada jest prosta -umów się na jazdę próbną w ASO i albo ci przypasuje albo nie.
Porównanie tego auta z T4 nie ma sensu bo to zupełnie inne konstrukcje i technologie. Za chwile się okaże ,że do żadnego miasta w Europie T4 nie wjedziesz bo norm emisji nie spełnia.
Admin

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » wt 18 gru, 2018 19:40

Rozumiem. Tak z daleka jak widzialem na drodze myslalem ze zamienie kiedys t4 na cos spod znaku Toyota. Ale wszyscy mi mowia ze to francoz z innym przebraniu. I o wiele mniejszy niz t4. Nie chcialbym mniejszego. Nawet ciut wiekszy wchodzi w gre. Odnosnie emisji to wiem.

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Post autor: 4transporter » wt 18 gru, 2018 20:34

proace verso jest dłuższy i odrobinę szerszy od t4 krótkiego
Admin

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » wt 18 gru, 2018 22:25

Ok. Dzieki. Znalazlem fajna stronke. Porownanie silnikow. Ciekawe rozwiazanie ten 2.0 BlueHdi. Ciekawe jakie beda usterki po uzytkowaniu ponad 5 lat. http://www.motodiesel.pl/component/sobi ... Itemid=105

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Post autor: 4transporter » śr 19 gru, 2018 17:48

Spotkałem przed chwilą kierowcę takiej toyoty proace na stacji paliw i spytałem o opinię. Jeździ właśnie taką z silnikiem 2.0 . Spalanie przy spokojnej jeździe do 110km/h około 6 l przy dynamicznej jeździe do 140 km/h około 9l. Bardzo wygodne i dobrze się prowadzi.Nie miał żadnych uwag do tego auta i żadnych większych awarii. Gość rozwozi gadżety po stacjach paliw - do 1,5 t woził i żadnych problemów. W porównaniu z innymi dostawczakami którymi jeździł ( transporter, peugeot,opel) ten najbardziej mu pasuje.
Admin

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » czw 20 gru, 2018 20:40

Dzieki za informacje.
Wpadla mi w oko taka Toyota. Wiec sie intetesuje.A czy kupie ja czy blizniaka francuza to kwesta czasu I pieniedzy. Musze je poznac blizej. Oferuja duzo wersji nadwozi. Od dostawczych do osobowych. Wiec jest w czym wybierac.

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » czw 27 gru, 2018 19:41

ladne to wszystko ale jak sie zacznie psuc to prosto na zlom.

Sterciu
Sponsor 2012

Post autor: Sterciu » ndz 17 lut, 2019 11:29

To jest poprostu samochód z koncernu PSA z logo Toyoty , prócz ładniejszego wyglądu wizualnego w/g mnie zadnych roznic nie ma. Teraz w silnik diesla nawet w nowym aucie bym się nie pchal w tak malym busie jakim jest proace, jezeli juz to proace w benzynie tylko nie wiem czy w pl jest dostępna taka konfiguracja , bo na zachodzie bez problemu mozna kupic proace 1.6 Valvematic, a od tego roku najtansza opcja benzynowa to am byc 1.2T , tylko jakoś mnie nie przekonują silniki benzynowe z turbina , nawet w toyocie. Diesla to mozna Craftera lub sprintera kupic bo tu akurat nie wyobrazam sobie w tak duzych autach benzyniaków.

Co do wykonania , to co innego jak konstrukcja jest w calości francuska bo stworzona przez francuzow a co innego jak auto jest produkowane we francji ale jest konstrukcją toyoty. Mam yarisa III od praktycznie nowości , produkcja francja i nie mogę zlego slowa o tym aucie powiedziec, mam tez kilka innych toyot , lącznie ostatnio jak liczylem to skromne 11 sztuk. Jednak przykladowo róznica w wykonaniu toyoty wyprodukowanej w Japonii a tego samego modelu w Turcji juz jest , na korzyśc tego z japonii ale tez Turkowi nie mozna za wiele zarzucic. Niestety Proace to nie Toyota tak naprawde , aby coś z toyoty bylo to trzeba byloby brać benzynową lub moze w tym roku w hybrydzie się pojawi... W tym roku Toyota ma miec kilka premier nowych modeli , w tym zastępuje Aurisa znow Corollą , czyli auris znika to moze i nowa Proace się pojawi , tzn po lifcie bo teraz jest moda na częstsze liftingi ostatnio i ich większą ilość... (patrz yaris P13 , Avensis T27). Toyota sama w sobie jeszcze trzyma tą jakośc i bezawaryjnośc , wszystko przez to ze to są w miare proste konstrukcje i tam nie ma się co psuć , ale do starej Cariny E którą jeszcze mam z sentymentów to tym nowym toyotą niestety brakuje... sam fakt ze Carina ma juz ponad 20 lat i dzięki ocynkowanemu nadwoziowi zero korozji gdzie kilkuletnie toyoty jak ktoś nie zrobi konserwacji zaraz po wyjezdzie z salonu to pod spodem juz mają spore naloty korozji....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystkie pozostałe marki”