Bardzo zaniżony kosztorys uszkodzonego auta

Czyli dziwne rozmowy, o dziwnych porach niekoniecznie o busach... :))

Moderator: wojjan

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » czw 21 gru, 2017 21:54

Witam,
Mój Ojciec miał tydzień temu stłuczkę, wjechał w niego gostek wymuszając.
Ojcu na szczęście wszystko OK, ale auto ma lewy narożnik uszkodzony.
Auto to BMW e46 318d touring 2003r, nigdy nie bite w stanie super itp.
Po paru dniach zjawił się rzeczoznawca, porobił zdj itp.
Uznał że uszkodzony narożnik maski nie przejdzie (ale jak przecież jest uszkodzona, zagięta!!!).
Sam postanowiłem sobie wstępnie wycenić szkody, to same części blacharskie ze światłami wyszły na nowych oryginalnych częściach ok +4500zł, a mechaniczne ok 2000zł, do tego lakierowanie 4 elementów po 300zł za szt, robocizna ok 100zł/h, do tego felga ok 1200zł i opona 250zł. Czyli coś koło 8000zł.
Wyceniłem też na częściach zamiennych, to wyszło mnie wszystko bez robocizny i lakierowaniu ok 5500zł
Dzisiaj po pracy spr e-maila i dostałem wycenę na kwotę 4016zł ! ! !
Same części blacharskie u nich są tańsze niż części ze szrotów i to sporo zaniżone. Za robociznę wyliczyli 200zł po 5.5zł za 1H !!!
Tym pismem nieźle mnie i wkurzyli, i rozbawili jak są oni wstanie taką śmieszną cenę oferować!!!
Będę się odwoływał ale co robić po kolei?
Mamy auto zastępcze, jak długo ono będzie nam udostępnione, do ostatecznego rozliczenia?
Aha auto zostało sprawdzone przez rzeczoznawcę na podwórku bez podniesienia auta, a co jak przy rozbiórce dojdą inne rzeczy?
Warto już teraz wziąć rzeczoznawce np. z PZMotu?
Prosze o wszelkie rady?

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Post autor: 4transporter » czw 21 gru, 2017 23:43

jeżeli chcesz coś zarobić to ciężko,na wszystkie części i prace faktury ,
jeżeli zależy ci na konkretnie zrobionym aucie oddaj do ASO,tu łaski żadnej ci nie robią bo opłaca to sprawca z OC.serwis sobie spokojnie poradzi z ubezpieczalnią.
rok temu znajomy miał analogiczną sytuację ,8 miesięcy ubezpieczalnia go robiła z wycenami .proponowali od 8-11 tys a aso wystawiło im fakturę na 29 tys i bez gadania zapłacili.
Admin

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » pt 22 gru, 2017 21:05

Bez faktur też wypłacą, nie ma obowiązku naprawy auta, tyle że sprawa w sądzie ale sprawa wygrana
Bandyci Mogą Wszystko
Pamiętaj ,ze gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,którzy go nie maja :mrgreen:
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Re: Bardzo zaniżony kosztorys uszkodzonego auta

Post autor: 4transporter » pt 22 gru, 2017 21:54

chemik211 pisze:Bez faktur też wypłacą, nie ma obowiązku naprawy auta, tyle że sprawa w sądzie ale sprawa wygrana
kolega z pracy prawie dwa lata się procesuje z pzu,on wie że wygra- oni też ale przeciągają ile się da
Admin

fast
Sponsor 2013

Post autor: fast » sob 23 gru, 2017 15:46

Zawsze oddaje auto do ASO naprawa bezgotówkowa i nie mam problemu, ASO się użera z ubezpieczalnią, mnie nic nie obchodzi. Najlepsze wyjście jak chce się mieć zrobione dobrze i bez utarczek.
POWER DIESEL TDI und CDI

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » pn 25 gru, 2017 12:42

Z tym że aso zawsze zarabia, a można naprawić taniej i tak samo a reszta w kieszeni
Bandyci Mogą Wszystko
"Nie dyskutuj z idiotą, sprowadzi cie do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem..."

fast
Sponsor 2013

Post autor: fast » pn 25 gru, 2017 16:30

Jak ktoś ma wypadki po to żeby zarabiać to tak. Ja po prostu chcę mieć dobrze zrobione bez użerania się z ubezpieczalnią, a ile przycina ASO nie bardzo mnie obchodzi.
POWER DIESEL TDI und CDI

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » pn 25 gru, 2017 21:31

Bo slaba ubezpieczalnia byla i za bardzo nie podskoczysz. Maja takie stawki i juz. Chyba ze zrobisz jak koledzy radza ,auto do ASO. Ale to juz osobista sprawa.
Teraz auta powyzej 10 lat sa tanie wiec i za czesci ceny spadly. Wydaje mi sie ze najlepsza opcja jest wstawienie do ASO,tylko kwestia czasu bo to pewnie nie bedzie tydzien na naprawe.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » wt 26 gru, 2017 11:34

peters pisze:Bo slaba ubezpieczalnia byla i za bardzo nie podskoczysz. Maja takie stawki i juz. Chyba ze zrobisz jak koledzy radza ,auto do ASO. Ale to juz osobista sprawa.
Teraz auta powyzej 10 lat sa tanie wiec i za czesci ceny spadly. Wydaje mi sie ze najlepsza opcja jest wstawienie do ASO,tylko kwestia czasu bo to pewnie nie bedzie tydzien na naprawe.
Dzięki takim jak ty ubezpieczalnie wypłacają słabo,ale są jeszcze ludzie co mają kase i czas i sie sądzą z ubezpieczalniami i wygrywa sie każda rozprawę, najlepsze jest to że płacą z odsetkami i za adwokata a adwokat potrafi dać rachunek większy od wypłaconej gotówki i drugi raz już ubezpieczalnia jak dostaje pismo od tego adwokata wypłaca od razu :grin:
Bandyci Mogą Wszystko

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Post autor: 4transporter » wt 26 gru, 2017 13:55

to nie do końca jest tak.
jeśli sam nie jesteś w stanie naprawić,to już nie ma sensu.do blacharza kolejka ,do lakiernika też czas leci.za każdym razem jak auto zostawiałem w dużych lakierniach to odbierałem bez paliwa i kilku drobiazgów których brak wychodził w trakcie składania.
opcję na wycenę też przerobiłem,do ustalonych cen po doliczeniu vat okazywało się ,że aso bez łachy robiło za tyle samo
Admin

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » wt 26 gru, 2017 14:49

chemik211 pisze:
peters pisze:Bo slaba ubezpieczalnia byla i za bardzo nie podskoczysz. Maja takie stawki i juz. Chyba ze zrobisz jak koledzy radza ,auto do ASO. Ale to juz osobista sprawa.
Dzięki takim jak ty ubezpieczalnie wypłacają słabo,ale są jeszcze ludzie co mają kase i czas i sie sądzą z ubezpieczalniami i wygrywa sie każda rozprawę, najlepsze jest to że płacą z odsetkami i za adwokata a adwokat potrafi dać rachunek większy od wypłaconej gotówki i drugi raz już ubezpieczalnia jak dostaje pismo od tego adwokata wypłaca od razu :grin:
Ja z kilku odszkodowan bylem zadowolony zarowno z PZU jak i ostatnio z Gothear. Wiec nie musze tracic czasu na odwiedzanie adwokatow czy prawnikow. Bo to wszystko pociaga za soba czas. A jak tracisz czas to juz go nie odzyskasz. A pieniadz zawsze zarobisz jak masz mozliwosci. A zycia nie cofniesz o rok. A gdzie utrata zdrowia przez dodatkowy stres,nikt tego nie liczy a ludzie zyja coraz krócej.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » wt 26 gru, 2017 14:57

Na tą chwilę Ojciec bierze rzeczoznawcę z PZMotu, i z wyceną robimy odwołanie. Jak to nie pomoże to auto idzie do ASO.
Ogólnie nam się za bardzo nie spieszy (ale wiadomo chciało by się aby już był zrobiony), mamy drugie auto (znaczy ja mam), oraz Ojciec ma zastępcze (niby do 4 stycznia ale raczej będzie dłużej-chyba do końca aż auto nie stanie na własnych kołach???).

PS. Ktoś z Was miał styczność z ASO Dynamic Motors BMW w Bydgoszcz?

chemik211
Stary wyjadacz

Post autor: chemik211 » wt 26 gru, 2017 21:02

Peters jak masz dobrego adwokata to uwierz że odzyskuje każdy pieniądz, i twój stres w tym związany jest też wynagrodzony,
Bandyci Mogą Wszystko

kat825
Stary wyjadacz

Post autor: kat825 » śr 27 gru, 2017 17:51

Hej, rzeczoznawca zawołał ok 500zł brutto, warto brać go?

Awatar użytkownika
4transporter
owner
owner

Post autor: 4transporter » śr 27 gru, 2017 18:08

musisz sam to skalkulować czy opłaca się rzeczoznawca,jeśli nie założysz im sprawy w sądzie to za usługę wyceny ci nie oddadzą.
Admin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”