Master DCi - aktywuje się czerw. kontrolka oleju + serv

Moderatorzy: wojjan, chemik211

Mike

Master DCi - aktywuje się czerw. kontrolka oleju + serv

Post autor: Mike » wt 17 kwie, 2007 20:14

i nie wiem dlaczego , wcześniej tego nie było po sprowadzeniu autka z niemiec.
teraz po wymianie rozrządu i oleju zaczęła się świecić po 100km i nic poza tym
nie zauważyłem , niby wszystko ok ale dlaczego się zapalają te kontrolki ??
macie jakieś lekarstwo ? może czujnik jakis głupieje po zmianach , sam już nie wiem , wymieniłem dla pewności ponownie filtr oleju ale nic to nie dało

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2007 21:31 ]
Zaraz , dlaczego mi temat przenieśli ??? jest tu wogóle ktoś ?? :devil:

Pawel

Post autor: Pawel » wt 17 kwie, 2007 22:07

Mozliwe, ze trzeba skasowac informacje o wymianie oleju z komputera, albo czujnik oleju szwankuje.
Nie wiem jak z tym jest w Masterze, ale w starszej Lagunie z komputerem pokladowym wyglada to tak: w ciagu 10 sek od wlaczenia stacyjki trzymac wcisniety przycisk zerowania licznika, az pokaze sie wartosc 7500, lub 10000 (w starszych Lagunach 2.2D wymienialo sie olej co 7.5k km, a w nowszych D i w benzyniakach co 10k km).
Pewnie jednak bedziesz musial podjechac do serwisu i sie dowiedzic jak to skasowac. Jezeli ta kontrolka, to nie jest informacja, ze czas wymienic olej, to pewnie przyda sie podpiecie do komputera i zdiagnozowanie bledow.

Mike

Post autor: Mike » śr 18 kwie, 2007 05:18

Chyba masz rację , w ASO najlepiej , komputera pokładowego tam nie mam ale nie chce wymieniać w ciemno czegoś co może być dobre - kontrolka zapala sie podczas jazdy - są to STOP / nie serv / oraz czerwona kontrolka oleju , tak jak by sugerowało awarie związaną z silnikiem , chyba pojadę do ASO , było dobrze przez wymianami bo nie świeciło , teraz się zapalają te kontrolki ale wszystko OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”