Strona głównaMEDALE • FAQ
• Wyloguj [ Alexa [Bot] ] • Zarządzaj profilem
     Użytkownicy   Szukaj

Ostatnia wizyta: Pon 02 Sty, 2017 21:22

Obecny czas: Pon 02 Sty, 2017 21:22
Strona główna forum

Wszystkie czasy w strefie UTC





 [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [Sprinter] zmiana fotela pasażera z 1 na 2ke
PostWysłany: Sob 16 Maj, 2009 20:16 
Witam
przerabiał już ktoś ten temat?, kupując 2kę z anglika z pasami i mocowaniem do podłogi (trumną) przykręcam i wszystko pasuje?


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 16 Maj, 2009 20:27 
Jeżeli jest podobnie jak w T4 to powinno pasować bez problemu. Gość pozyczał kiedyś od nas fotel podwójny i montował u siebie na miejscu jedynki. Sprawdź czy masz dodatkowe śruby bądź zamocowanie do stelażu.


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob 16 Maj, 2009 21:32 
Offline
Sponsor 2012 2013
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Sie, 2006 21:38
Posty: 1035
Miejscowość: Dolnośląskie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Samochód: Master, Iveco,
Silnik: 2.3, 2.8, 2.3
Mocowanie w podłodze powinno byc takie same tak przy 1 czy 2 osobowym fotelu.
Jesli masz zarejestrowany na 2 osoby to po zamontowaniu 3 udajesz się do rzeczoznawcy (koszt ok 200zł) wymogiem jest oryginalnie zamontowany fotel i pasy oraz zagłówki, następnie na przegląd po czym do wydziału komunikacji i problem z głowy.

_________________
Moderator


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 17 Maj, 2009 14:55 
samochod mam sprowadzony z czech więc na 1szym przeglądzie bym podał liczbę osob 3 i to przejdzie bez problemu tylko jak z mocowaniem, do podłogi powinno podejść a pasy są mocowane do fotela? (pasy dla środkowego pasażera)


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 17 Maj, 2009 17:41 
Offline
Sponsor 2012 2013
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 02 Sie, 2006 21:38
Posty: 1035
Miejscowość: Dolnośląskie
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 34 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Samochód: Master, Iveco,
Silnik: 2.3, 2.8, 2.3
NaspinMoto napisał(a):
tylko jak z mocowaniem, do podłogi powinno podejść

Jesli kupisz oryginalną 2 od sprintera to podejdzie bez najmniejszego problemu 8-)
NaspinMoto napisał(a):
a pasy są mocowane do fotela? (pasy dla środkowego pasażera)

Tak, więc też nic nie będziesz musiał przerabiać.

_________________
Moderator


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 17 Maj, 2009 19:07 
Offline
Sponsor 2012
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 12 Maj, 2007 07:52
Posty: 5592
Miejscowość: z dolnośląskiego
Medale: 1
majtek (1)
Podziękował : 38 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy
Samochód: Sprinterx2
Silnik: jakies tam są
Jak juz koledzy pisali , kupujesz lawke 2 osobową , wymontowujesz fotel , montujesz ławkę i na przegląd. Nie ma problemu z zamontowaniem lawki zamiast fotela jedynki. Oczywiście jesli chodzi o fotel od wersji LHD czyli kontynentalnej bo od anglika czy pasuje to nie sprawdzałem ale sądze ze na 95% powinna pasowac bez wiekszych przeróbek.

Ja w poprzednim za miast fotela jedynki montowałem ławke dwuosobową i wymontowałem jeden , zamontowalem drugi bez problemów jakichkolwiek. Ale lawka była od wersji kontynentalnej.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 11 Paź, 2009 13:35 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Wto 23 Sty, 2007 20:30
Posty: 51
Miejscowość: Koszęcin
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Sprinter 316CDI
Silnik: 2,7
A ja mam takie pytanie czy ktoś montowal fotel pneumatyczny do sprintera??? przerabiał z normalnego na pneumatyczny??? Sa potrzebne jakieś przeróbki czy wystarczy zalożyc i bedzie git????


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 18 Paź, 2009 17:52 
Matti napisał(a):
A ja mam takie pytanie czy ktoś montowal fotel pneumatyczny do sprintera??? przerabiał z normalnego na pneumatyczny??? Sa potrzebne jakieś przeróbki czy wystarczy zalożyc i bedzie git????


nadwozia sa tak przygotowywane aby pasowały rózne opcje warjanty i tp...

nikt na poziomie montarzu w fabryce nie jest w stanie przewidziec ze to akurat konkretne nadwozie bedzie np blaszanka w wersji podstawowej

dlatego tez nadwozia sa tak przygotowywane aby pasowały do wielu warjantów :faja:

normalny fotel nie rózni sie od pnełmatyka niczym oczywiście chodzi mi o mocowania podstawy z nadwoziem :faja:


Góra
   
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 25 Paź, 2009 12:16 
Offline
Bywalec

Rejestracja: Wto 23 Sty, 2007 20:30
Posty: 51
Miejscowość: Koszęcin
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Sprinter 316CDI
Silnik: 2,7
Przypuszczam własnie ze mocowania sie niczym nie różnia ale czy wymagana jest jakaś instalacja elektryczna albo jakaś inna??? W tym kierunku bylo skierowane moje pytanie.


Góra
 Profil  
 
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie 25 Paź, 2009 21:13 
a czy w fotelach masz jakieś elektryczne wodotryski jeśli nie to nie widze problemu


Góra
   
 
 
 Temat postu: [Sprinter] zmiana fotela pasażera z 1 na 2ke
PostWysłany: Śro 28 Gru, 2016 20:42 
Offline
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Rejestracja: Wto 27 Gru, 2016 21:30
Posty: 1
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Samochód: Sprinter 903
Silnik: 2.2CDI 130KM
Witam serdecznie.

Potrzebuję pomocy ponieważ mam kilka wątpliwości przy zmianie fotela pasażera z pojedynczego na podwójny. Kupiłem w tym celu kanapę jak na rys. 1, poz. 500 ze stelażem (poz. 510) i do tego pas z rys. 2, poz. 100. 5 śrub mi pasuje bez problemu (4 w podstawie i 1 w podłodze z przodu - jest wbita zaślepka, więc tu nie ma problemu). Problem mam natomiast z tylnym mocowaniem do podłogi. Otóż w aucie nie mam w tym miejscu żadnego otworu i nie wiem czy muszę go zrobić w tym miejscy, czy może przychodzi tutaj jakiś kątownik lub inne mocowanie. Nie wiem też w którym miejscu jest przykręcony pas do podłogi. W związku z powyższym mam prośbę czy któryś z szanownych kolegów mógłby mi zrobić zdjęcie tego mocowania (z podaniem mniej, więcej odległości od podstawy fotela kierowcy) bo nie mogę u Siebie znaleźć nikogo z taką kanapą bo albo mają na szerokiej podstawie, albo pojedynczy fotel. Chciałbym uniknąć zmiany podstawy gdyż zależy mi na względnie szybkiej możliwości zmiany fotela, a nie chciałbym go ze względów bezpieczeństwa zamontować nieprawidłowo.

Rys.1
Image

Rys.2
Image


Góra
 Profil  
 
 
 [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC



Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2022 phpBB3 Group