Problem z wymiana poduszek amortyzatorow - komplet

Moderatorzy: wojjan, chemik211

kiton2
Zanim zapytasz - POSZUKAJ

Post autor: kiton2 » sob 13 lip, 2013 14:05

Witam!
Problem polega na tym, ze przy kreceniu kierownica, zwlaszcza przy manewrowaniu na parkingu halasuja sprezyny, tak jakby strzelaly. Mechanicy zgodnie twierdza, ze to walniete lozyska amortyzatorow. Wymienilem lozyska, ale po miesiacu znowu to samo. W ASO powiedzieli, zeby wymienic komplet, wiec wymienilem, ale tez wytrzymalo moze 2 miesiace, ale teraz zamiast strzelac tak jakby ocieraly, chrobotaly. O co chodzi? Mial ktos z Was taki problem? Jakiej firmy kupic, a moze oryginal w ASO Fiat?
Dzieki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » sob 13 lip, 2013 16:16

Moze za bardzo je skrecasz i stad krotka zywotnosc tych lozysk,a moze to przegob kulowy ci nawala na zwrotnicy.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

kiton2

Re: Problem z wymiana poduszek amortyzatorow - komplet

Post autor: kiton2 » wt 16 lip, 2013 22:13

Przegob raczej ok, tym bardziej,ze te auta maja problemy z lozyskami. może to być bardziej problem za mocnego skrecenia. Jaka powinna być sila dokręcenia w NM?

Awatar użytkownika
peters
Sponsor 2013

Post autor: peters » wt 16 lip, 2013 22:28

Sluchaj przypomialem sobie ze kiedys mialem podobny problem z Citrenem osobowka.
Rozebralem te lozyska tzn.wyjolem amorek i tam byly u mnie takie male kulki z wiankiem.Posmarowalem tawotem i chyba pomoglo,nie pamietam bo to bylo dawno,jeszcze do szkoly chodzilem i sie bawilem.

Odnosnie momentu dokrecania to pewnie jakas ksiazka o tym by powiedziala,ale ja dokrecalem do momentu az amorek chcial sie obrocic i zostawialem.Mowie o dokrecaniu amorka do karoserii auta.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej.
Kupie pomke hamulcowa ze zbiorniczkie bez ABS od TDI.Stan idealny.

maxx

Post autor: maxx » czw 18 lip, 2013 22:55

łożyska na kolumnie macphersona to typowa dolegliwość ,,francuzów'',miałem kiedyś renault 19 i podobnie borykałem się z tym usrojstwem,łożysko w tej konstrukcji jest narażone na wodę,błoto i piasek i przypuszczam,że dlatego się tak dzieje,też je wymieniałem i po paru miesiącach było to samo.Widzę nadal sobie nie poradzili z tym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne problemy z busami”